yandex

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی یکی دیگر از خدمات شرکت ساپرن است که در جهت بهبود خدمات پزشکی به شهروندان ارائه می شود. با توجه به گسترش دانش پزشکی، طراحی سایت در این صنعت می تواند به امراطلاع رسانی جمعی کمک شایانی داشته باشد.

رشد و پیشرفت شاخه های مختلف پزشکی، پیدایش تکنولوژی های نوین و تجهیزات پیشرفته در عرصه طبابت از یکسو و نیز از سوی دیگر افزایش تعداد بیماران به دلایل مختلف امروزی اعم از شیوع ویروس کرونا، تغذیه نامناسب و … موجب شده است تا روند رسیدگی به بیماران شتاب بیشتری بگیرد. بنابراین روش های سنتی پاسخگوی نیازهای پزشکی جامعه نیست و روش های نوین تحت وب و بکارگیری فضای مجازی و اینترنتی می تواند تحولی در خدمات رسانی پزشکان به جامعه ایجاد کند.

بنابراین توجه به این موضوع بسیار حائز اهمیت است که طراحی سایت پزشکی به مانند تمام حرفه های دیگر در دنیای مدرن امروزی نیاز به تخصص های حرفه ای دارد. طراحی سایت پزشکی یکی دیگر از مشاغل بسیار پر کاربرد است و پزشکان زیادی به این سمت تمایل پیدا می کنند.

 

طراحی وب سایت پزشکی

 

احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که مدتها به دنبال پزشک مناسب می گردید و صرفا از طریق پرسش از افراد دیگر و از روی ناچاری به آنجا می روید ولی آن چیزی که فکر می کردید و مدنظر داشتید نبوده است و دوباره باید جستجو کنید تا به نتایج خوب برسید.

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و با ورود افراد به دنیای اینترنت، مشاغل زیادی با انجام طراحی سایت به این سمت سوق پیدا کرده اند. پزشکان نیز از این قاعده مستثنا نبوده و با ورود به دنیای مجازی سعی کرده اند که از آن عقب نمانند.

همان طور که در قسمت های فوق هم نیز به آن پرداختیم پزشکان زیادی هستند که خود را به روز کرده تا هم بتوانند توانایی های خود را معرفی کنند و هم با راه اندازی سایت پزشکی، خدمتی نوین به مشتریان خود عرضه کنند.

طراحی سایت مخصوص پزشکان یکی از حرفه هایی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و پزشکان زیادی به دنبال وبسایت شخصی پزشکی خود هستند. قیمت طراحی سایت پزشکی متغیر است و با توجه به خدمات و امکاناتی که در سایت عرضه می شود تغییر می کند.

 

با طراحی سایت پزشکی، دستیاری رایگان برای خود استخدام کنید

امروزه پزشکان زیادی هستند که دارای سایت های شخصی یا صفحه هات مجازی هستند. یک پزشک با داشتن سایت پزشکی می تواند بخشی از وظایف یا خدماتی که در مطب به بیماران عرضه می کند را در سایت ها در ساعات غیر کاری انجام دهد .

آنها در سایت های شخصی خود می توانند به معرفی رزومه کاری و تخصص خود بپردازند تا به انتخاب درست بیماران کمک کنند حتی می توانند برای کارهایی که حضور بیمار در مطب ضروری نیست به مشاوره آن بپردازند.

 

طراحی سایت مطب

 

یکی از چیزهایی که با طراحی سایت مطب به روند ویزیت بیماران کمک می کند، نوبت دهی آنلاین است که در بسیاری از سایت ها به آن برخورد می کنیم. این کار علاوه بر بهبود مراکز پزشکی باعث نظم در ترافیک و همچنین آرامش بیماران می گردد. زیرا هر بیمار در ساعت معین در مطب حضور می یابد و وقت کمتری صرف این کار می کند.

امروزه به دلیل پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی اینترنت و طراحی سایت حرفه ای و ورود آن به تمام عرصه ها تقریبا نمی توان نهاد یا شغلی را مشاهده کرد از وجود این تکنولوژی بی بهره باشد مانند طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت املاک. این مساله سبب شد که پزشکان نیز وارد این فضا شوند و در فضای مجازی و اینترنت فعالیت مستمر داشته باشند. از این رو امروزه پزشکان زیادی به فکر طراحی سایت پزشکی و طراحی وبسایت سلامتی و پزشکی برای حرفه خود شده اند.
از این رو اگر شما نیز مشغول فعالیت در حرفه پزشکی هستید و می خواهید در فضای مجازی و اینترنتی فعالیت آنلاین و موثر و چشمگیر داشته باشید می توانید این مطلب اختصاصی را که مخصوص طراحی سایت پزشکان است را مطالعه نمایید.

همان طور که در ابتدای این بخش نیز گفتیم طراحی سایت پزشکی خود نیز یک دستیار تمام وقت برای پزشکان به حساب می آید. هر بیمار قبل از آنکه به پزشک مراجعه کند میتواند به سایت مطب دکتر مراجعه کرده و یک سری اطلاعات را به منظوره آشنایی بیمار با پزشک مطالعه نماید. به همین خاطر با استفاده از طراحی سایت پزشکی می توانند اطلاعات مورد نیاز را از بیمار قبل از حضور او در کلینیک دریافت کنند .

 

طراحی سایت پزشکی چه مزایایی برای پزشکان دارد؟

همان طور که می دانید، طراحی سایت پزشکی خدمتی نوین در عرصه پزشکی  برای بیماران به حساب می آید. اکنون قصد داریم تا با مزایای این کار برای پزشکان نیز آشنا شویم .

هر پزشک، سالانه تعدادی مقاله در رابطه با تخصص خود تالیف می کند ولی مکانی برای ارائه مطالب خود ندارد تا عموم افراد به آن دسترسی آسان داشته باشند. از این رو با طراحی سایت شخصی پزشکی، می توانند مقالات و گفته های خود را در آنجا قرار دهند تا هم  با همکاران خود به تعامل بپردازند و هم افراد در مواقع مورد نیاز به آنها مراجعه کنند. هر چقدر که تعاملات در بین پزشکان و افراد مراجعه کننده به آنجا بیشتر باشد میزان بازدید از سایت بالا می رود و همین موضوع باعث می شود که سایت رتبه مناسبی در گوگل کسب کند و باعث سئو سایت شود.

 

طراحی سایت پزشکان

 

شاید در سالهای پیش تنها راه محبوبیت در دنیای پزشکی تعداد مراجعین حضوری آنها و میزان رضایتشان از پزشک مربوطه بود. ولی امروزه با به وجود آمدن تکنولوژی و ورود پزشکان به آن، راه های محبوبیت نیز تغییر پیدا کرده است و پزشکان می توانند با مشاوره هایی که در وبسایت شخصی خود می دهند و همچنین ویزیت آنلاین بیماران در مدت زمان کم به یک پزشک مشهور و محبوب در جامعه تبدیل شوند و بیماران زیادی را بدون مراجعه حضوری درمان کنند .

به دلیل دسترسی ﺁسان مردم به اینترنت و فضاهای مجازی سبب شد که امروزه افراد و بیماران قبل از مراجعه به پزشک متخصص در مورد بیماری خود در اینترنت تحقیق کنند تا با این کار هم کمی با بیماری خود ﺁشنا شوند و هم بهترین پزشک معالج را برای بیماری خود پیدا و انتخاب کنند. از این رو پزشکی که در فضای اینترنت فعالیت مستمر و موثر دارد با خیل عظیمی از بیماران در مطب خود مواجه می شود. در نتیجه یکی از مزایای داشتن وب سایت پزشکی این است که پزشکی که از وب سایت پزشکی بهره مند است می تواند از جستجو و سرچ کاربران نهایت استفاده را ببرد.

از دیگر مزایای داشتن این وب سایت ها این است که به تسهیل مدیریت ویزیت ها و قرار های ملاقات  کمک می کند. همچنین این وب سایت ها کمک کردن تا مطب ها و مراکز درمانی بتوانند به صورت آنلاین به نوبت دهی بیماران بپردازند.

امکان ایجاد بایگانی دیجیتالی تمام پرونده های بیماران و مراجعه کنندگان از دیگر مزایای طراحی این وب سایت ها است و کمک می کند که هر وقت که یک پزشک نیازمند گزارشات درمانی بیمار خود باشد این پایگاه دیجیتالی به عنوان بهترین کارمند پزشک عمل خواهد کرد.

 

طراحی سایت شخصی پزشکی

 

اهمیت طراحی سایت پزشکی چیست؟

امروزه هر نوع حرفه و کسب و کاری که بخواهد حضور و فعالیت آنلاین و مستمر در فضای مجازی و اینترنتی داشته باشد باید یک یک وب سایت برای کسب و کار خود داشته باشد. لذا افراد فعال در جامعه پزشکی نیز برای اینکه فعالیت و حضور آنلاین خود را در این فضا بالا ببرند باید به فکر طراحی سایت برای شغل باشند. حال شاید این سوال برای بسیاری از پزشکان به وجود ﺁید که اصلا طراحی یک وب سایت پزشکی به چه درد پزشک می خورد؟ 

در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه همگام با پیشرفت های اینترنتی مردم برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی بیشتر در زمینه های مختلف از فضای مجازی بسیار کمک می گیرند یافتن پزشک متخصص نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. این مساله سبب شد که امروزه پزشکان زیادی در فضای اینترنتی و مجازی به طراحی سایت سلامتی و پزشکی بپردازند تا از این طریق که امروزه بسیار پربازدید نیز می باشد بتوانند بهتر تخصص و برند و خدمات خود را به مردم معرفی کنند و بهتر نزد مردم دیده شوند.
این روش امروزه چنان در نزد مردم رایج شده است که بیماران زیادی برای یافتن پزشک متخصص و معالج و مناسب خود از اینترنت و صفحات مجازی به عنوان پایگاه های اطلاع رسانی استفاده می کنند. پس چه بهتر که این افراد در جستجوهای خود در اینترنت به نتیجه مناسب و دلخواه خود برسند. این دلیل مهم ترین دلیل برای طراحی سایت سلامتی و پزشکی است. حال منظور از طراحی سایت پزشکان چیست؟ که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.با طراحی سایت پزشکی چه خدماتی ارائه می شود؟

 

طراحی سایت پزشکی اختصاصی

 

تا اینجا ما درباره مزیت ها و خدمات سایت های پزشکی به بیماران و همچنین پزشکان  مطالبی را ذکر کرده ایم. اما در ادامه قصد داریم تا خدمات دیگر را بیان کنیم.

یکی از کارهایی که در مطب ها انجام می شود و در موارد فوق به آن پرداختیم تشکیل پرونده پزشکی است. در این قسمت یک فرم در اختیار بیمار قرار می گیرد و سوالاتی از قبیل بیماری های زمینه ای، مصرف داروی خاص، سن و ... نیز پرسش می شود. این سوالات از جمله کار هایی هستند که نیاز به حضور فیزیکی بیمار نیست و می توانند آن را در سایت های پزشکی انجام دهند. این عملیات در مطب های می تواند وقت گیر باشد و موجب خستگی بیمار نیز گردد ولی با طراحی سایت پزشکی نیز این مشکل حل شده است .

یکی دیگر از مزیت ها و امکاناتی که در سایت قرار میگیرد، محل دقیق مطب است این مورد برای کسانی که با آن منطقه آشنایی ندارند بسیار حائز اهمیت است و مورد استقبال قرار گرفته است.

در سایت های کلینیک پزشکی اسامی پزشکان به همراه روزمه آنان نیز در سایت قرار داده شده است و بخش امتیاز دهی نظرسنجی نیز برای شناخت هرچه بیشتر پزشکان نیز در نظر گرفته شده است.  همچنین بیماران می توانند مانند دیگر سایت های پزشکی عملیات نوبت دهی یا شکیل پرونده را غیر حضوری انجام دهند. حتی برخی از سایت ها ساعت های معینی را برای مشاوره و ارتباط آنلاین بیمار با پزشک را در نظر گرفته اند تا معالجه بیماران را به صورت غیر حضوری انجام دهند. یکی دیگر از امکاناتی که برای برخی از سایت ها در نظر گرفته می شود انجام فیلم و تصاویر سه بعدی به منظور آشنایی بیماران با محیط و تجهیزات مورد استفاده در آن بخش است .

 

در طراحی وب سایت پزشکی چه چیزهایی باید مورد توجه قرار گیرد ؟

در طراحی سایت پزشکی باید به یک سری نکات توجه کنیم. قبل از هر چیزی باید هدف مشتری از طراحی سایت را بدانیم .

برخی از پزشکان و مشتریان این بخش، سایت را تنها به منظوره محلی برای ارائه مقالات و معرفی خود می دانند. مقالات و تحقیقات خود را در این محل ارائه می کنند و از همکاران و صاحب نظران این بخش می خواهند که وارد بحث و گفتگو شوند. آنها در خصوص بیماری ها یک سری مطالب به منظور آشنایی بیماران منتشر می کنند تا بیماران در خصوص بروز علائم دچار ترس و سردرگمی نشوند .

 

طراحی سایت درمانگاه

 

 برخی دیگر از پزشکان و کلینیک ها با طراحی سایت پزشکی، مطب و کلینیک مجازی برای بیماران خود ایجاد می کنند. آنها در این سایت همه ی خدماتی که در محل کار خود به بیماران ارائه می دهند را در صفحه مجازی قرار می دهند. خدماتی که در این بخش منتشر می شود می تواند شامل انتخاب پزشک، مطالعه رزومه پزشک، نوبت دهی، تشکیل پرونده، ارسال آزمایشات و اسکن ها، ارائه تصاویری جهت آشنا کردن بیماران با مرکز درمان باشد .

یکی از نکاتی که در طراحی سایت پزشکی باید به آن دقت داشته باشید این است که حتما بخشی از وب سایت را به مجلات و اخبار و مقالات روز پزشکی اختصاص داد.

طراحی سایت حرفه ای پزشکان باید به گونه ای باشد که این اطلاعات به صورت دسته بندی مختص سرفصل های پزشکی در سایت بهتر دیده شود. همچنین توجه به طرح های گرافیکی سایت از دیگر نکاتی است که در طراحی سایت سلامتی و پزشکی باید به آن توجه شود. 
این طراحی باید به گونه ای باشد که به محض ورود کاربران به این وب سایت اولین احساسی که دریافت می کنند احساس امنیت و اعتماد باشد. توجه به سئو سایت و مقالات تخصصی برای بهبود رتبه بندی سایت از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه شود. 

موارد گفته شده یک سری از امکانات سایت های پزشکی بود که امروزه مورد توجه قرار گرفته است .

اما تا بحال برای شما پیش آمده است که بعد از ورود به سایتی نتوانید از امکانات آن استفاده کنید و دچار سردرگمی شوید؟

 

امکانات مورد نیاز وب سایت پزشکی چیست؟

یک وب سایت پزشکی خوب بهتر است دارای امکاناتی همچون اسلایدر تصاویر، نوبت دهی آنلاین، معرفی خدمات، گالری عکس، معرفی شبکه ها و صفحات اجتماعی، پرسش های متداول، مقالات آموزشی، درباره ما و معرفی مدارک تحصیلی پزشک باشد.
وقتی صحبت از امکانات وب سایت می شود دو نکته حائز اهمیت است. هر وب سایتی نیازمند امکانات پایه و امکانات تخصصی است. برای وب سایت های پزشکی امکانات پایه شامل فرم تماس، اسلایدر تصویر، معرفی خدمات و... می باشد و امکانات تخصصی یک وب سایت پزشکی نیز شامل سیستم نوبت دهی آنلاین می باشد. همچنین می توان این امکانات تخصصی را گسترش داد مثلا برای هر بیماری پروفایل و صفحه اختصاصی ساخت.

 

هر آنچه که قبل از طراحی سایت پزشکی باید بدانید

قبل از هر چیزی باید بدانیم که افرادی که به سایت های پزشکی مراجعه می کنند معمولا کسانی هستند که خود یا خانواده خود دچار عارضه یا بیماری شده اند. آنها مایل اند تا بعد از ورود به سایت بدون هیچ فوت وقتی به آنچه که می خواستند دست پیدا کنند و مشکل خود را نیز حل کنند. موارد گفته شده به این دلیل بود تا اهمیت طراحی سایت ارزان و بخش بندی حرفه ای آن را بیان کنیم .

 

امکانات مورد نیاز وب سایت پزشکی

 

طراحی سایت قبل از هرچیزی باید با در نظر گرفتن موارد گفته شده به تحلیل و بخش بندی سایت بپردازد. او می تواند با اولویت بندی خدمات، مکان آنها را مشخص کند. مثلا بخش هایی مانند رزومه پزشکان و نوبت دهی آن ها را می تواند در صفحه اول و در دید مراجعه کننده قرار دهد.

در طراحی سایت اختصاصی، پزشکان می توانند بخشی از سایت خود را به بخش انجمن ها اختصاص دهند. در بسیاری از خانواده ها با بیماران خاص تمایل دارند تا با دیگر خانواده ها تبادل نظر کنند و از تجربیات آنها استفاده نمایند. با اضافه کردن این بخش به سایت های پزشکی، می توانند زیر نظر پزشک مربوطه به بیان تجربیات خود بپردازند و از نظرات یکدیگر بهره مند گردند .

یکی دیگر از بخش هایی که در سایت های پزشکی بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است بخش خبر هایی در خصوص بیماری های جدید است. امروزه افراد تمایل دارند که تا قبل از مراجعه به مراکز درمانی درباره نوع بیماری خود اطلاعات کسب کنند. بنابراین پزشکان می توانند با ارائه مطالبی درباره بیماری های شایع به کاربران خود کمک کنند. این کار باعث بالا رفتن میزان رضایت کاربران و در نهایت باعث بالا رفتن رتبه سایت در گوگل می شود .

در واقع طراحی وب سایت ریسپانسیو پزشکی نوعی اصطلاح است که برای سایت های پزشک ها و دکترها به کار برده می شود. همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم به دلیل پیشرفت های چشمگیر اینترنتی و ورود آن به تمام عرصه ها سبب شد که هر کسب وکاری برای معرفی بهتر خود وارد این فضا شود و در نتیجه بهتر است جامعه پزشکی نیز از این قافله عقب نماند. این مساله سبب شده که داشتن یک وب سایت برای پزشکان ضروری باشد.

ورود اینترنت به خانه ها و تمام اماکن عمومی سبب شد که افراد به راحتی در هر زمینه به جستجو و سرچ کردن بپردازند. یکی از جستجوهایی که مردم روزانه به انجام آن مشغول هستند جستجوی نام پزشکان در اینترنت است. حال تصور کنید که یک بیمار در جستجوی پزشک متخصص مناسب خود است و می خواهد در مورد آن تحقیق کند و حتی به دنبال آدرس و یا شماره تلفنی از او می باشد. مطمئنا اولین کاری که چنین شخصی انجام می دهد مراجعه به موتورهای جستجوگر و جستجوی نام پزشک در آن است که در اینجا مشخص میشود که طراحی سایت پزشکی امری مهم است.

 

طراحی سایت پزشکی چه ویژگی هایی دارد؟

هر پزشکی برای ارائه خدمت به بیماران خود، به طراحی سایت پزشکی نیاز دارد و پزشک مورد نظر از طریق سایت می تواند رزومه خود را در اختیار بیمار قرار داده و حس اعتماد را بین خود و مخاطب به وجود آورد. طراحی سایت پزشکی این امکان را به افراد می دهد که وقت خود را به صورت آنلاین رزرو کنند.

یکی از ویژگی های طراحی سایت پزشکی، راحتی راه های ارتباطی با مخاطب است که در صورت نیاز امکان رزرو وقت قبلی برایشان فراهم است و حتی می توانند ویزیت خود را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند. یکی دیگر از ویژگی ها قسمت پرسش و پاسخ طراحی سایت پزشکی می باشد که پزشک مورد نظر می تواند لیستی از سوالات بیماران را به همراه پاسخشان در سایت قرار دهد و به نوعی با این کار در وقت هر دو طرف صرفه جویی می شود.

طراحی سایت پزشکی همانند طراحی سایت خبری زمانی به موفقیت می رسد که برای معرفی و ارائه خدمات خود وقت گذاشته و بهترین را در اختیار مخاطب قرار دهند.

 

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت پزشکی ساپرن

شما برای راه اندازی و طراحی سایت پزشکی خود به یک مشاوره درجه یک نیاز دارید. تیم شرکت طراحی سایت ساپرن با داشتن مجرب ترین مشاوران و همینطور ارائه مناسب ترین قیمت طراحی سایت پزشکی، به شما کمک میکند که بهترین تصمیم را برای توسعه کسب و کار خود و طراحی سایت با معقول ترین هزینه و بهترین کیفیت بگیرید. کافیست با ما تماس بگیرید.

52 30 30 91 – 021

اعلام خدمات بیمه ای و بیمه های طرف قرداد
درج نظر کاربران و تجربه آنها
مراکز آموزش درمانی
امکان مشاوره رایگان
درج و مدیریت پروندهای بیماران توسط پزشک
مراکز تحقیقاتی
ثبت نام بیماران برای دیدن سوابق و وقت ها
دسته بندی موضوعی وب سایت
نمایش تازه های پزشکی
درج مقاله های پزشکی
رزرو و تعیین وقت قبلی
جستجو (پیشرفته)
طراحی صفحه گالری تصاویر
طراحی صفحه گالری ویدیو
ماژول ایجاد صفحه فرود
طراحی صفحه اخبار
طراحی صفحه مقالات
پرسش و پاسخ متداول
آیا وب سایت آموزشی طراحی شده واکنشگرا است؟

بله تمام سایت های که با سیستم مدیریت محتوی ساپرن طراحی می گردد واکنشگرا و Responsive بوده و در تمام دستگاه های PC / Laptop / Tablet / Mobile با بهترین کیفیت و حفظ یکپارچگی قابل نمایش است.

  1. سلام طراحی سایت پزشکی چقدر زمان میبرد ؟!

    1. سلام دوست عزیز
      معمولا زمان انجام پروژه های استاندارد ساخت وب سایت پزشکی، بین 1 الی 2 ماه کاری می باشد اما زمان دقیقتر آن پس از بررسی ویژگی ها و امکانات اختصاصی سایت شما مشخص خواهد شد. خواهشمندم جهت اطلاعات بیشتر با واحد فروش مجموعه با شماره 52 30 30 91 021  داخلی 1 در ارتباط باشید یا از طریق واتساپ برای ما پیام ارسال فرمایید. با تشکر

ارسال نظر

محاسبه قیمت طراحی سایت
هزینه سئو سایت
درخواست مشاوره