yandex

راه اندازی تلفن Voip

راه اندازی تلفن Voip کمک قابل توجهی به حوزه کسب‌ و کارها داشته است که تماس‌ها را بر بستر اینترنت برقرار می‌کند و مناسب‌ترین انتخاب برای کسب‌ و کارهایی است که به دنبال کاهش هزینه‌های ارتباطی خود هستند.

از آنجایی که رقابت تجاری در اقتصاد امروز بسیار شدید است و تجربه مشتری می‌تواند تغییر دهنده کسب‌ و کارتان باشد، مشتری‌ها انتظار بالاترین سطح پشتیبانی و پاسخگویی را دارند پس باید همیشه در دسترس، متخصص و مشتری مدار باشید.

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که تکنولوژی در نصب و راه اندزی شبکه داشته است، افراد و سازمان ها هم نیازمند تغییرات و به روز شدن هستند.

تلفن مجازی یک بستر ارتباطی است که تماس‌های شما را از طریق اتصال به اینترنت انجام می‌دهد و به کاربران این امکان را می‌دهد که تماس‌های ورودی و خروجی را با یک برنامه دسکتاپ، تلفن‎‌همراه یا ای‌پی‌فون مدیریت نمایند.

با استفاده از ویژگی‌های مفید راه اندازی تلفن Voip، می‌توانید یک سیستم مدیریت تماس ایجاد کنید و بواسطه آن به وفاداری و مدیریت مشتریانتان کمک نمایید، و شاهد مدیریت بهتر مشتریان خود باشیم.

 

راه اندازی تلفن Voip حرفه ای

 

امروزه یک راهکار کاربردی و مقرون به‌ صرفه برای مشاغل و سازمان‌ها، استفاده از سیستم تلفن VoIP و نصب یک نرم‌افزار روی تلفن همراه برای برقراری تماس‌های سازمانی است. این نرم‌افزارها که به آن‌ها سافت‌فون (softphone) گفته می‌شود مزایای متعددی دارند و به کسب‌وکارها در بهبود روند پاسخگویی کمک می‌کنند.

این روزها مدیران کسب‌ وکارها، سیستم تلفن تجاری سنتی خود را به سیستم VoIP تغییر می دهند و از مزایای متعدد آن بهره‌مند می‌شوند. اگر کسب‌وکار شما در حال حاضر به تلفن ثابت متکی است، می توانید با تغییر سیستم تلفن خود به تلفنی اینترنتی voip از امکانات جانبی متعدد، صرفه‌جویی در هزینه و دسترسی آسان تلفن مجازی بهره‌مند شوید.

 

تلفن اینترنتی VoIP چیست؟

تلفن VoIP یا Voice over Internet Protocol ، به تماس‌گیرندگان امکان برقراری و دریافت تماس تلفنی از طریق اینترنت را می‌دهد.

برخلاف تلفن‌های سنتی که به سیم‌کشی مسی وابسته است، فناوری VoIP تماس‌ها را با استفاده ازهمان اتصال پهنای باند اینترنت ارائه شده توسط روتر یا شبکه Wi-Fi منتقل می‌کند و می‌‌توانید از طریق کامپیوتر، تلفن هوشمند یا تبلت خود تماس بگیرید یا به تماس‌های ورودی پاسخ دهید. وخوب از آنجا که برای برقراری تماس می‌توانید از هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت دارد استفاده کنید، دیگر نیازی به خرید تجهیزات اضافی نیست .

این سیستم‌ها همچنین مقیاس‌پذیر هستند و می‌توانید در هر زمان تعداد خطوط و داخلی‌ها را تغییر دهید و امکانات مورنیاز خود را فعال کنید. تلفن اینرتنی ویپ (VoIP) همچنین از کنفرانس صوتی ویدئویی، صندوق صوتی مجازی، فکس آنلاین و موارد دیگر پشتیبانی می‌کند که در تلفن‌های سنتی ارائه نمی‌شود.

تلفن‌های مجازی بر بستر سرویس مبادله شعبه خصوصی (PBX) مبتنی بر ابر را ارائه می‌شوند که به کاربران امکان می‌دهد کل سیستم تلفنی خود را از طریق اتصال آنلاین اجرا کنند و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. با استفاده از تلفن ابری، محدودیت‌های جغرافیایی از بین می‌رود و افراد در هر مکانی که باشند می‌توانند به تلفن ثابت خود دسترسی داشته باشند.

 

برخی از مهم‌ترین تفاوت‌های تلفن‌های معمولی با سیستم VoIP

VoIP

خط ثابت

به اتصال اینترنت نیاز دارد

بله

خیر

به سخت‌افزار و دستگاه تلفن نیاز دارد

خیر

بله

هزینه بالای راه‌اندازی

خیر

بله

هزینه تماس درون‌شبکه‌ای رایگان

بله

خیر

امکانات جانبی رایگان

بله

خیر

قطعی اینترنت بر آن تاثیرگذار است

بله

خیر

امکان جابجایی خط به هر نقطه کشور

بله

خیر

کیفیت تماس HD

بله

خیر

 

نحوه استفاده و راه اندازی مرکز تماس ویپ (Voip):

مشتریان عزیز به 2 صورت میتوانند مرکز تماس ویپ خود را راه اندازی نمایند.

روش اول بدین صورت است که کلیه سخت افزارهای مورد نیاز را خود تهیه نموده و مرکز تماس voip در محل دفتر شما راه اندازی می گردد. 

روش دوم بدین صورت می باشد که در صورت استفاده از سیپ ترانک میتوانید تمامی موارد مورد نیاز جهت راه اندازی مرکز تماس تلفنی ویپ خود را از شرکت ساپرن تهیه و بصوت ماهیانه اجاره نمایید. جهت راه اندازی مرکز تماس ویپ خود بر بستر سیپ ترانک به یک سرور و اینترنت از همان شرکتی که سیپ ترانک را تهیه مینمایید نیاز می باشد. در حال حاضر شرکت ساپرن با شرکت آسیاتک جهت راه اندازی مرکز تلفن بر بستر سیپ ترانک فعالیت دارد. شما میتوانید خط تلفن ویپ خود را از شرکت آسیاتک تهیه نمایید سپس شرکت ساپرن سرویس سیپ ترانک شما را در سرورهای خود راه اندازی نموده و دسترسی مورد نیاز را در اختیار شما قرار میدهید و شما میتوانید از طریق تلفن همراه هوشمند، کامیپوتر و یا لپ تاپ و گوشی های مبتنی بر آی پی از خطوط خود استفاده نمایید. در این حالت دیگر شما نیازی به تهیه سرور و پرداخت هزینه های اینترنت نمی باشید و فقط با پرداخت اجاره ماهیانه به شرکت ساپرن از کلیه مزایای یک مرکز تلفن Voip حرفه ای بهره مند خواهید شد و میتوانید از کلیه امکانات استفاده نمایید.

امکانات مرکز تماس Voip در روش اول و دوم هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و کاملاً مانند هم می باشند. تنها تفاوت آنها در پیش نیازها و سخت افزار های راه اندازی مرکز تلفن می باشد. در روش اول تمامی موارد را خود خریداری می نمایید، در روش دوم تمامی موارد را از شرکت ساپرن اجاره می نمایید.

در روش اول شما میتوانید سیپ ترانک خود را از کلیه شرکت هایی که این سرویس را ارائه مینمایید مانند آسیاتک، شاتل، رسپینا و مخابرات خریداری نمایید ولی در روش دوم با توجه به همکاری شرکت ساپرن با شرکت آسیاتک شما فقط امکان خرید سیپ ترانک خود از شرکت آسیاتک را دارید. البته بزودی امکان استفاده از سیپ ترانک سایر شرکت ها نیز اضافه خواهد شد ولی در حال حاضر فقط امکان استفاده از سیپ ترانک شرکت آسیاتک در روش دوم وجود دارد.

 

راه اندازی تلفن ویپ

 

سیستم تلفن VoIP برای چه کسانی مناسب است؟

 • سازمان‌هایی که دارای شعب مختلف در کشور هستند می‌توانند از یک سرشماره ثابت برای تمام شعب خود استفاده کنند.
 • این سرویس به‌ ویژه مناسب کسب ‌وکارها و استارتاپ‌هایی است که نیروی دورکار دارند و می‌توانند به آن‌ها داخلی تخصیص بدهند. 

 

ایجاد راهنمای تماس با تعریف IVR و صف تماس با راه اندازی تلفن ویپ

یکی از امکانات  راه اندازی تلفن Voip امکان ضبط پیام خوش‌آمدگویی دلخواه و منوی تلفن گویا (IVR) است. با قابلیت IVR می‌توانید متناسب با بخش‌های مختلف سازمان و انواع خدمات مربوطه سیستم تلفن گویای شرکت خود را با صدا و پیام دلخواهتان تنظیم کرده تا زمانی که مشتریان با شما تماس می‌گیرند به‌ راحتی بتوانند با کمترین زمان انتظاربا شما ارتباط برقرارنمایند که این امرموجب حس رضایت مشتری از تماس راحت با شما خواهد بود.

زمانیکه دریک سازمان تماس های ورودی زیاد می شود ممکن است به دلیل محدودیت همزمانی، بسیاری از تماس ها را از دست می دهند. نصب و راه اندازی تلفن Voip این مشکل را برطرف کرده است و با تعریف درست تلفن گویا میتوانید تماس‌گیرندگان را به واحد مناسب هدایت کنید تا تعداد تماس‌های ازدست‌رفته به حداقل برسد و تعداد افراد در صف انتظارهستند کاهش می یابد.

 

قابل دسترس بودن با نصب و راه اندازی تلفن اینترنتی Voip

شرط وفاداری اعتماد است و بهترین راه برای ایجاد این اعتماد، دسترس پذیری است. در واقع با داشتن یک سیستم تلفن مجازی VOIP می‌توانید ازتلفن همراه خود یا از طریق پنل تحت وب تماس ورودی و خروجی داشته باشید تا بتوانید ازنظرحرفه‌ای مشتریان خود را مدیریت نمایید.

 

نصب و راه اندازی تلفن Voip

 

با فعال‌سازی این امکان می‌توانید حتی زمانی که خارج از دفتر کار هستید در هر زمانی با مشتریان در ارتباط باشید وهمچنین مشتریان می‌توانند درهرزمان و هر مکان با افراد تماس داشته باشند و کارمندان هم از تلفن‌های هوشمند خود یا از طریق پنل تحت وب با شماره مجازی شرکت تماس خروجی داشته باشند. این امر باعث می‌شود تا کلیه تماس‌های کارکنان از طریق شماره شرکت سازمان شما برقرار شود و علاوه بر اینکه هزینه‌ای برای آن‌ها نداشته باشد، تصویر مناسبی از برند شما در ذهن مشتریان ایجاد شود

با تلفن‌های مجازی، دسترسی به تماس‌های سازمانی از هر نقطه‌ای از کشور امکان‌پذیر است و هر کسب و کاری در هر زمینه‌ای می‌تواند با داشتن یک شماره مجازی علاوه بر مالکیت خط، در هر موقعیت جغرافیایی مختلف تماس‌های کاری خود را مدیریت کند و در دسترس و پاسخگوی مشترکین خود باشد.

 

قابلیت جابه‌جایی در راه اندازی ویپ

همانطور که میدانید شرکت ها برای داشتن یک شماره رند از مخابرات هزینه بسیار بالایی پرداخت می‌کنند اما ممکن است بر اثر جا‌به‌جایی شرکت، شماره از دست برود و امکان انتقال خط به مکان جدید وجود نداشته باشد، که این موضوع بسیار حائز اهمیت است. در سیستم تلفنی ویپ دیگر این مشکل وجود ندارد و شما در هر جایی که باشید میتوانید از آن استفاده نمایید و پس از جابجایی محل شرکت هیچ مشکلی برای شما بوجود نخواهد آمد.

 

کنفرانس صوتی و تصویری در سیستم تلفن اینترنتی ویپ

تلفن هوشمند معمولی قابلیت برقراری کنفرانس صوتی و ویدیویی را ندارد و برای تماس‌های سازمانی به ویژه برای نیروهای دورکار که می‌خواهند در جلسات شرکت کنند، قابل استفاده نیست. هنگامی که شما نیاز به تماس با چندین عضو تیم دارید، یک تلفن نرم‌افزاری (softphone) می‌تواند برقراری کنفرانس گروهی را برای شما فراهم نماید.

در حالی که اپلیکیشن‌های متعددی با قابلیت ایجاد تماس گروهی وجود دارد، نمی‌توان تمام افراد حاضر در سازمان و مشتریان را مجبور به دانلود و نصب آن اپلیکیشن کرد. همچنین استفاده از تلفن هوشمند و شماره تلفن همراه علاوه بر رسمی نبودن، شماره شخصی افراد را نیز به اشتراک می‌گذارد که ممکن است برای بسیاری از افراد خوشایند نباشد.

 

نصب و راه اندازی تلفن ویپ

 

قابلیت انتقال تماس (Call forwarding) با نصب و راه اندازی تلفن Voip

بخش عمده‌ای از تماس‌های تجاری شامل مسیریابی و انتقال تماس‌گیرندگان برای رسیدن به واحد مربوطه در سازمان است. در صورتی‌که از تلفن هوشمند برای پاسخگویی به تماس‌ها استفاده کنید، از قابلیت انتقال تماس برخوردار نیست و تنها با نصب اپلیکیشن‌های جانبی امکان‌پذیر است. این در حالی‌ است که سافت‌فون‌ها این امکان را به شما می‌دهند تا با استفاده از مسیریابی و انتقال تماس به صورت خودکار، در کمترین زمان ممکن تماس‌گیرنده را به واحد مربوطه هدایت کنید.

سافت‌فون‌ها امکان انتقال تماس به دو صورت Blind و Attended را برای کاربران فراهم می‌آورند. در حالت Attended می‌توانید تماس‌گیرنده را در حالت انتظار نگه دارید، با مقصد انتقال تماس بگیرید، پیامی را برای توصیف تماس ورودی ارسال کنید و سپس تماس‌گیرنده در حالت انتظار را به مقصد انتقال وصل کنید. این در حالی است که در انتقال تماس به صورت blind، بدون تماس با مقصد، تماس‌گیرنده را به واحد مربوطه هدایت می‌کنید.

به عنوان مثال، مشتری به جای خط پشتیبانی، با خط فروش کسب‌وکار شما تماس می‌گیرد. یک کارمند فروش با استفاده از سافت‌فون به تماس پاسخ می‌دهد. پس از فهمیدن درخواست مشتری، تماس را به یک همکار در بخش پشتیبانی انتقال می‌دهد.

 

کاهش هزینه‌ها با راه اندازی تلفن اینترنتی ویپ

تعرفه تماس تلفن اینترنتی ویپ در مقایسه با تعرفه روش‌های سنتی تا ۶۰٪ کمتر است و تمامی تماس‌ها بین خطوط اینترنتی آن شرکت رایگان است. به عبارت دیگر،‌ از آنجایی که تمام شعب یک سازمان می‌توانند از یک سرشماره در تمام نقاط کشور استفاده کنند، کلیه تماس‌های بین شعب رایگان خواهد بود که به میزان قابل توجهی در هزینه‌های تماس صرفه‌جویی می‌شود.

تلفن مجازی VOIP به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا با خرید یک سرشماره ثابت، ظاهری حرفه‌ای به کسب‌وکار خود بدهید. درصورت رشد و تغییرات داخلی، می‌توان تعداد داخلی‌ها را به‌آسانی از طریق پنل مدیریتی تغییر داد.

 

تماس با مشاورین شبکه ساپرن

کارشناسان شرکت ساپرن آماده ارائه خدمات راه اندازی تلفن ویپ  به شما می‌باشند. جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت راه اندازی مرکز تلفن Voip با ما تماس بگیرید.

52 30 30 91 – 021

هزینه راه اندازی ویپ چقدر می باشد؟

برای راه اندازی مرکز تماس Voip نمیتوان از قبل مبلغ خاصی را تعیین کرد و تمام هزینه ها به امکانات مورد نظر بستگی دارد. هزینه راه اندازی Voip به عوامل زیادی بستگی داشته و اینکه چه امکاماتی برای مرکز تماس ویپ در نظر گرفته شود در محاسبه هزینه ویپ تاثیر گذار می باشد.

از چه سیستم عاملی برای راه اندازی مرکز تماس Voip استفاده می شود؟

در حال حاضر در شرکت ساپرن از سیستم عامل ایزابل جهت راه اندازی مرکز تماس ویپ استفاده می شود.

جهت راه اندازی تلفن ویپ به چه سخت افزاری نیاز است؟

با توجه به نوع ارتباط و بستر راه اندازی تلفن ویپ سخت افزارهای متفاوتی نیاز است. یکی از کم هزینه ترین راه های راه اندازی تلفن ویپ اجاره سخت افزار می باشد. در صورتی که بخواهید مرکز تماس تلفن خود را بر بستر سیپ ترانک راه اندازی نمایید شما به یک سرور چه بصورت مجازی و یا فیزیکی و یا یک  کیس کامپیوتر، یک مودم اینترنت و پهنای باند اینترنت از همان شرکتی که سیپ ترانک را تهیه مینمایید نیاز دارید. در صورت عدم امکان انجام این هزینه ها می توانید تمامی موارد فوق را از شرکت ساپرن اجاره نمایید. شرکت ساپرن پس از تهیه سیپ ترانک شما از شرکت آسیاتک آن را بر روی سرورهای خود راه اندازی نموده و سپس تمامی دسترسی های مورد نظر را در اختیار شما قرار داده و شما میتوانید از مرکز تلفن خود نهایت استفاده را برده و از استفاده یک سرویس با کیفیت لذت ببرید. با اجاره سخت افزار ها از شرکت ساپرن شما دیگر درگیر پشتیبانی از سرور ها و تهیه اینترنت و مدیریت حجم اینترت و مواردی از این قبیل نخواهید بود و تمامی پشتیبانی ها توسط شرکت ساپرن انجام گردیده و شما فقط از سرویس خود استفاده می نمایید.

 1. راه اندازی ویپ چند روز زمان میبره؟

  1. سلام جناب قربانی عزیز
   راه اندازی سیستم تلفنی ویپ زمان مشخصی ندارد. با توجه به تعداد داخلی ها، ماژول ها و امکانات مورد درخواست شما این زمان متغیر می باشد. خواهشمندم برای اطلاعات بیشتر با واحد فروش مجموعه با شماره 52 30 30 91 021  داخلی 1 در ارتباط باشید یا از طریق واتساپ برای ما پپیام ارسال فرمایید. با تشکر

 2. سلام برای سیستم ویپ ماژول نظرسنجی هم راه اندازی میکنید؟

  1. سلام. بله دوست عزیز در صورت درخواست مشتری ماژول نظرسنجی بهمراه سایر ماژول ها قابل راه اندازی می باشد. جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره میتوانید با شماره 52 30 30 91 021 داخلی 1 تماس بگیرید.

 3. سلام هزینه راه اندازی تلفن ویپ چقدر هست؟

  1. سلام. وقتتون بخیر
   دوست عزیز هزینه راه اندازی Voip به عوامل زیادی بستگی داره و اینکه شما چه امکاناتی مدنظرتون باشه تمامی اینها در قیمت voip تاثیر گذار هست. اینکه یک سیستم تلفنی ساده میخواین یا اینکه میخواین امکانات اضافی مثل راه اندازی صف تماس، ماژول نظر سنجی، ماژول مرکز تماس، فکس سرور و ... هم داشته باشین. شما میتونین برای دریافت قیمت سیستم تلفنی ویپ و مشاوره رایگان با شماره 02191303052 تماس بگیرین تا همکاران ما در این زمینه به شما کمک کنند.

ارسال نظر

محاسبه قیمت طراحی سایت
هزینه سئو سایت
درخواست مشاوره