yandex

اجرای اکتیو شبکه

خدمات اجرای اکتیو شبکه، مجموعه فعالیت های نرم افزاری است که بر روی تجهیزات سخت افزاری شبکه (Passive) جهت فعال شدن شبکه و دیتاها اعمال می شود.

خدمات شبکه به دو دسته کلی خدمات اکتیو و خدمات اجرای پسیو شبکه تقسیم می گردد که هر یک از آن ها دارای زیر مجموعه های زیادی هستند. در واقع بعد از اجرای پسیو شبکه باید بخش اجرای اکتیو شبکه را جهت راه اندازی روی شبکه پیاده سازی کرد و پس از این مرحله پشتیبانی شبکه جهت حفظ سیستم موجود و یا ارتقاء و به روز نگهداری سرویس ها آغاز می گردد.
اکتیو (Active) در زبان انگلیسی به معنای فعال و درحال کار و پویا می باشد و خدمات اکتیو شبکه به معنای طراحی، مهندسی و اجرای بخش نرم‌ افزاری شبکه و پیاده سازی زیر ساخت شبکه می باشد. از این رو تمامی خدماتی که روی قطعات و نرم افزارهای فعال، انجام ‌شوند، خدمات Active شبکه را تشکیل می دهد، که یکی از مهمترین بخش ها در نصب و راه اندازی شبکه است.

امروزه به اشتراک گذاری اسناد و مدارک در هر سازمان بسیار مورد نیاز می باشد. به طور کلی برای اشتراک گذاری، شما نیازمند بستر شبکه می باشید. امروزه بستر شبکه در هر سازمان بزرگ و کوچک، بسیار مهم است.

 

خدمات اجرای اکتیو شبکه

 

خدمات اکتیو شبکه

 • نصب و راه‌اندازی سرویس‌های شبکه بر روی سرورها، مانند( Active Directory ،DHCP ،DNS و …)
 • نصب و راه‌اندازی فایروال‌های نرم افزاری و سخت افزاری ( Kerio Control ، Mikrotik ، UTM و … )
 • نصب و راه‌اندازی سرویس‌های مانیتورینگ، کنترل و مدیریت اینترنت و پهنای باند ( کریو کنترل و … )
 • نصب و راه‌اندازی سیستم‌های پشتیبان‌گیری و بک‌آپ‌گیری اتوماتیک( Veeam Backup و Backup Exec و …)
 • نصب و راه‌اندازی سرویس‌ های مجازی‌ سازی سرور و مجازی‌ سازی کلاینت ( Hyper-V ، Vmware ESXi و …)
 • نصب و راه‌اندازی نرم افزارهای کاربردی تحت شبکه ( نرم افزارهای حسابداری و اداری و … )
 • نصب و پیکربندی انواع رادیو میکروتیک بین نقاط مختلف
 • نصب و راه اندازی نرم افزار سانترال و راه اندازی تلفن voip

به طور کلی پس از راه اندازی خدمات پسیو شبکه، نوبت به آخرین مرحله از راه اندازی شبکه یعنی راه اندازی اکتیو شبکه می رسد. خدمات اکتیو آخرین مرحله از راه اندازی یک شبکه کامپیوتری می باشد. تمامی اهداف و نیازهای ما در این مرحله برآورده خواهد شد. پس از راه اندازی و تنظیم دستگاه های موجود، شبکه قابل استفاده می باشد. نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری مرحله بعدی از شبکه های کامپیوتری می باشد.

 

اجزا و تجهیزات اکتیو شبکه

 

اجزا و تجهیزات اکتیو شبکه

سخت افزار شبکه اکتیو یا فعال شامل بخش هایی از یک شبکه رایانه ای است که به نوعی به طور فعال با سیگنال های موجود در شبکه کار می کند (تقویت آنها ، اصلاح آنها ، ارزیابی آنها و غیره).

سخت افزار شبکه های فعال معمولاً دستگاه های خاصی هستند که در هاب های شبکه قرار دارند.

 

سخت افزار و تجهیزات فعال شبکه شامل:

 • سوییچ (Switch)
 • CCTV (Analog , Digital , IP Camera)
 • هاب (Hub)
 • بریج (Bridge)
 • روتر(Router)
 • انواع تجهیزات ویدئو کنفرانس( IP Surveillance/ Internet Video Conferencing)
 • اکسس پوینت (Access poin)
 • ….

 

مفهوم خدمات اکتیو شبکه 

 

بکارگیری از سخت افزار و تجهیزات شبکه اکتیو در عمل:

 سخت افزار اکتیو شبکه یک بخش اساسی هر شبکه رایانه ای است. استفاده و پیکربندی خاص آنها وظایف متخصصان فناوری اطلاعات و شبکه است.

 

مفهوم خدمات اکتیو شبکه 

خدمات شبکه به دو قسمت کلی خدمات اجرای اکتیو شبکه و خدمات اجرای پسیو شبکه دسته بندی می‌شود. خدمات اکتیو شبکه دسته‌ای از خدمات است که مربوط به خدمات زیر ساختی نمی‌شوند و مواردی از قبیل ارائه خدمات نرم افزاری، نصب آنتی ویروس روی شبکه و مواردی از این قبیل خلاصه می‌شود.  شرکت ساپرن بزرگ‌ ترین شرکت ارائه دهنده خدمات اجرای اکتیو شبکه در تهران، تا کنون توانسته است خدمات مختلفی را به کسب و کارهای گوناگون ارائه دهد. 

در حالت کلی خدمات اکتیو شبکه را می‌توان مجموعه خدماتی در نظر گرفت که بعد از نصب و پیاده سازی کارهای پسیو شبکه انجام می‌شود. هرگونه عملیات نرم افزاری که باعث تغییر روی داده‌ های قابل عبور از شبکه باشد، خدمات اکتیو شبکه نام گذاری می‌شود. 

 

آشنایی با راه اندازی و اجرای پروژه های اکتیو شبکه

از جمله قسمت های مهم شبکه های کامپیوتری  میتوان به اجرای اکتیو شبکه  اشاره کرد که در اصطلاح همان فعالیت های نرم افزاری شبکه می باشد و بیشتر به پیکربندی و تنظیمات میپردازد.

شرکت ساپرن در بخش اجرای اکتیو شبکه به تمامی نیاز و سرویس‌هایی که شرکت‌ها برای توسعه اهداف خود نیاز دارند را راه‌‌‌اندازی می‌کند.

تجهیزات اکتیو شبکه به تجهیزاتی گفته میشود که برروی سیستم عامل وجود دارد و میتوان آنها را پیکربندی کرد. این خدمات شامل تنظیمات و پیکیربندی سیستم و دستگاه های شبکه می باشد.

آشنایی با راه اندازی و اجرای پروژه های اکتیو شبکه

 

از جمله خدمات راه اندازی اکتیو شبکه در شرکت ساپرن:

مراحل اجرای اکتیو شبکه

یپاده سازی و اجرای اکتیو شبکه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. برسی اولیه تا پشتبانی از خدمات ارائه شده، مراحلی است که باید برای پیاده سازی و نصب و راه اندازی شبکه به درستی انجام شود. 

 

 • بررسی اولیه و نیاز سنجی

اولین بخش در زمان پیاده سازی و اجرای اکتیو شبکه، بررسی اولیه و نیاز سنجی است. در این مرحله نیاز است که اکتیوکار شبکه به صورت کامل بررسی‌های مورد نیاز را انجام دهد و پس از آن با نیاز سنجی دقیق خدمات اکتیو شبکه را پیاده سازی و اجرا نماید. 

 

 • آینده نگری در ارائه خدمات شبکه

منظور از آینده نگری داشتن دید مناسب و حرفه‌ ای به ارائه خدمات شبکه است، شرکت‌های کمی دید بلند مدتی به ارائه خدمات خود دارند. فرض کنید یک شبکه پس از پیاده سازی نیاز به اضافه کردن یک کلاینت جدید داشته باشد، تصور کنید که پیاده سازی خدمت نصب آنتی ویروس در شبکه نیاز باشد که چند ماه دیگر برای یک کلاینت دیگر نیز پیاده سازی شود، آیا به خوبی در رابطه با آینده یک الی دو سال دیگر این شبکه فکر شده است؟ آیا این شبکه به زودی نیاز دیگری نخواهد داشت؟ داشتن آینده نگری در ارائه خدمات شبکه باعث می‌شود که از هزینه‌های اضافی در زمان پیاده سازی مجدد شکبه جلوگیری شود. 

 

آینده نگری در ارائه خدمات شبکه

 

 • اجرای خدمات

در این مرحله و با توجه به نیاز شبکه و گفته‌های سازمان یا شرکت، اقدام به پیاده سازی و اجرای اکتیو شبکه میشود.

 

 • سنجش کیفیت خدمات

پس از پیاده سازی و ارائه خدمت نوبت به سنجش کیفیت می‌رسد، شرکتی که پس از ارائه خدمات اکتیو شبکه خود اقدام به تست و سنجش کیفیت خدمات خود نمی‌کند نمی‌تواند به عنوان بهترین شرکت ارائه خدمات شبکه شناخته شود. 

 

 • پشتیبانی از خدمات ارائه شده

شرکت ساپرن با سابقه چندین ساله در ارائه خدمات شبکه، تمامی خدمات خود را به مدت زمان یک سال پشتیبانی می‌کند. عدم ارائه خدمات پشتیبانی در زمان پیاده سازی خدمات و اجرای اکتیو شبکه و پس از آن می‌تواند مشکلات مختلفی را برای شبکه و کلاینت‌های موجود در شبکه به وجود آورد. 

 

تماس با مشاورین شبکه ساپرن

کارشناسان ما آماده ارائه اجرای اکتیو شبکه‌ های کامپیوتری به شما می‌باشند. جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه خدمات اکتیو شبکه با ما تماس بگیرید.

52 30 30 91 – 021

 1. سلام شما تنظیمات روتر میکروتیک هم انجام میدین؟

  1. سلام جناب برزگری عزیز
   بله کلیه تنظیمات روتر میکروتیک توسط شرکت ساپرن انجام میگردد. خواهشمندم جهت اطلاعات بیشتر با واحد فروش مجموعه با شماره 52 30 30 91 021  داخلی 1 در ارتباط باشید یا از طریق واتساپ برای ما پپیام ارسال فرمایید. با تشکر

ارسال نظر

محاسبه قیمت طراحی سایت
هزینه سئو سایت
درخواست مشاوره