yandex

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی یکی از موضوعاتی است که تغییرات زیادی به خود دیده است و امروزه به خاطر دوران کرونا  آموزش از راه دور فراگیر شده است . این اتفاق یک فرصت ایده آل برای مدارس و موسسات آموزشی ایجاد شده است تا با طراحی سایت آموزش آنلاین خدمات آموزشی خود را به طیف وسیعی از افراد جامعه ارائه دهد.

قبل از هر چیز توجه به این موضوع بسیار حائز اهمیت است که طراحی سایت به مانند تمام حرفه های دیگر در دنیای مدرن امروزی نیاز به تخصص های حرفه ای دارد. اگر پیش از هر چیز ابتدا شاخصه های طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی را نیز بدانید با دید بهتری اقدام به طراحی سایت آموزشی خود خواهید کرد.

امروزه آموزش به عنوان مقوله مهمی در توسعه و رشد و شکوفایی جوامع بشری و دستیابی آنها به مدارج بالا و نائل شدن به سطح زندگی مطلوب و ایده آل شناخته شده است. لذا ساپرن به شما کمک می کند تا با آسودگی خاطر اقدام به طراحی سایت نمایید.

 

اهمیت طراحی سایت آموزشی:

با افزایش همه گیری بیماری کووید19 ، افراد بسیاری نگران ادامه فرآیند آموزش و یادگیری بودند.  اما چیزی نگذشت که  آموزش های مدارس و دانشگاه به صورت آنلاین آغاز شد. این مسئله یک چالش بسیار بزرگ برای موسسات و مدارسی بود که هیچ ابزاری برای تدریس آنلاین نداشتند. اما تعطیلی مدارس برای موسساتی که دارای سیستم آموزش آنلاین بودند تاثیر زیادی نگذاشت.

 

طراحی سایت آموزش آنلاین


به همین خاطر در این دوران طراحی وب سایت آموزش آنلاین رشد بسیار زیادی در بین انواع سایت ها داشت.  با استفاده از طراحی سایت حرفه ای آموزشی این امکان وجود دارد که کاربران دسترسی راحتی به مطالب شما داشته باشند و در زمان و هزینه هایشان صرفه جویی شود. همچنین قادر خواهید بود که به افراد بیشتری در فواصل بسیار دور، خدمات آموزشی خود را ارائه نمایید.

 

امکانات طراحی سایت آموزشی:

در طراحی سایت های آموزشی گزینه های زیادی پیش روی ما برای انتخاب وجود دارد. این امکانات بر اساس اهداف طراحی سایت و سلیقه شخصی صاحبان سایت قابل تغییر و انعطاف پذیر می باشند. در ادامه به معرفی برخی از امکانات و ویژگی های طراحی سایت آموزشی می پردازیم:

 • امکان برگزاری امتحانات به صورت آنلاین
 • امکان به فروش رساندن بسته های آموزشی
 • ایجاد باشگاه مشتریان برای سایت آموزشی
 • امکان ایجاد کد تخفیف برای کاربران ویژه سایت
 • ایجاد بخش وبلاگ برای انتشار آموزشی
 • امکان ثبت نام و ایجاد پروفایل شخصی
 • امکان دانلود و آپلود انواع فایل های آموزش در سایت
 • ایجاد تالار گفتگو برای وب سایت
 • ایجاد پنل کاربری برای دانشجویان و اساتید
 • امکان ایجاد امکانات اختصاصی متناسب با نیاز مشتریان
 • امکان ارسال sms برای مشتریان و ....

 

امکانات طراحی سایت آموزشی

 

ویژگی صفحات سایت آموزشی:

 • استفاده از محیط کاربری اختصاصی برای مدیریت مناسب وب سایت
 • طراحی صفحه دسته بندی آموزش ها بر اساس نام درس یا نام مدرس
 • طراحی صفحه معرفی آموزشگاه و خدمات ارائه شده توسط آن
 • طراحی صفحه ثبت نام آنلاین و زمان بندی کلاس ها
 • امکان ایجاد وبلاگ آموزشی برای مدرسین
 • امکان حذف و ویرایش مطالب سایت آموزشی توسط مدیر یا سایر اعضا مشخص شده 
 • طراحی صفحه فروشگاه و خرید آنلاین آموزش ها 
 • ایجاد ارتباط با انواع درگاه های بانکی مختلف
 • طراحی صفحات برگزاری مسابقات آنلاین
 • طراحی صفحات برگزاری آزمون های آزمایشی آنلاین
 • طراحی صفحات خبرنامه و مشاوره های آموزشی
 • طراحی صفحه ارسال رزومه جهت همکاری با مدرسان
 • طراحی صفحه درگاه پرداخت الکترونیکی آنلاین
 • طراحی صفحه  ارتباط آنلاین با دانش آموزان
 • طراحی صفحه ارتباط با ما 

 

ویژگی صفحات سایت آموزشی

 

چگونه طراحی سایت آموزش آنلاین می‌تواند کسب و کار شما را متحول کند؟!

اگر می­خواهید شرکت و یا آموزشگاه شما در بازار مدرن موفق باشد، باید یک وب سایت حرفه­‌ای آموزشی داشته باشید.

وب سایت شما ستون فقرات تجارت شما است و از تمام تلاش­های بازاریابی دیجیتال شما پشتیبانی می­کند.

امروزه با توجه به گسترش اینترنت و روی آوردن مردم به شبکه­‌های مجازی کسب و کار آنلاین نیز بسیار توسعه یافته است. اگر شما در یک محلی صاحب آموزشگاه زبان، گیتار و … می­باشید، می­توانید فقط به افراد همان محل آموزش دهید، اما با استفاده از طراحی سایت آموزشی آموزش­ های خود را می­توانید گسترده­ تر کرده و با افراد مختلف در سرتاسر کشور ارتباط برقرار کنید. 

 

طراحی وب سایت آموزشی

 

ویژگی های طراحی سایت آموزشی:

در موفقیت طراحی سایت آموزشی ویژگی های زیادی  مطرح است. سایت های آموزشی طراحی شده با توجه به نوع مصرف و کاربردی که دارند و هدفی که برای آن طراحی شده اند ویژگی های خاص خود را دارند. ما اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم :

 • ریسپانسیو بودن در طراحی سایت آموزشی:

با گسترده و فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای وب گردی و گشت وگذار در فضای مجازی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی از ملزومات سایت های امروزی می باشد. حدود 50 درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده می کنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد . از طرف دیگر درصد زیادی از مخاطبان سایت های آموزشی را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند که این دسته از مخاطبین برای مشاهده سایت استفاده بیشتری از موبایل و تبلت دارند. از این رو طراحی سایت ریسپانسیو بسیار اهمیت دارد.

 

ویژگی های طراحی سایت آموزشی

 

 • انعطاف پذیری در طراحی سایت آموزش آنلاین:

سایت های آموزشی و آموزشگاهی باید به نحوی طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب بوده و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیاز های کاربر باشند. از طرف دیگر سایت های آموزشی باید این ویژگی را هم داشته باشد که بسته به نیازهای آینده مجموعه، امکان اضافه شدن قسمت های جدید به راحتی فراهم باشد. به عنوان مثال اضافه کردن زبان جدید به سایت یا امکانات دیگر.

 

 • اهداف و مأموریت خود را مشخص کنید:

وب سایت های آموزشی مانند دیگر وب سایت ها هستند با کمی انتظارات متفاوت. به طور کلی اصول کلی طراحی وبسایت با هر قابلیتی تغییر چندانی نخواهد کرد. در ابتدا قبل از انتخاب قالب سایت، باید دقیقاً اهداف و مأموریت خود را مشخص کنید. برای مثال اگر قصد ارائه مطالب آموزشی برای کودکان ۹ ساله را دارید باید ظاهر سایت و چینش آن به شکلی باشد که هم برای کودکان و هم والدینشان خوشایند و کاربردی باشد. یا اگر قصد ارائه خدمات آموزشی برای مقاطع تحصیلی بالا را دارید باید سایتتان تخصصی تر و با ظاهری حرفه ای تر طراحی شود.

 

 • تمرکز اصلی سایت: ارائه اطلاعات

سایت های آموزشی باید تا جایی که میتوانند در زمینه های مرتبط با فیلد کاریشان اطلاعات ارائه کنند تا بتوانند افرادی که در اینترنت به دنبال اطلاعات مشابه هستند را جذب کرده و به عنوان کاربر دائمی خود نگه دارند. بعضی از مؤسسات آموزشی مثلا دانشگاه ها ممکن است چندین دانشکده داشته باشند که تمام این دانشکده ها باید به صورت دسته بندی شده و با دسترسی راحت در وب سایت در اختیار کاربران قرار بگیرند.  تمام دانشجویان و کاربران باید بتوانند به راحتی در سایت به دانشکده های مختلف رفته و به دنبال اطلاعات مورد نظر خود بگردند.

 

انعطاف پذیری در طراحی سایت آموزش آنلاین


همه اینها به این معنی است که در سایت های آموزشی بیشتر از طراحی و ظاهر باید به محتوا توجه کنید. همچنین میتوانیی بخشی را در سایت به مطالب و فرم های قابل دانلود اختصاص دهید.

 

 • رنگ های مناسب برای وب سایت های آموزشی:

رنگ های مورد نظر برای وب سایتتان را با دقت انتحاب کنید. دقت کنید که این رنگ ها باید در تناسب با لوگوی آموزشگاه و همچنین بروشورها و پوسترهای آموزشگاه باشد تا حس یکپارچگی ایجاد نماید.

به طور کلی در سایت های آموزشی باید به سمت رنگ های خنثی و تأییدی بروید مانند سبز، قهوه ای، آبی و سفید. این رنگ ها ناخودآگاه حس جدیت، تکامل، قدرت و اعتماد را انتقال میدهند. افراد نیاز دارند که به شما و خدماتتان اعتماد کنند و روانشناسی رنگ ها در این مورد میتواند به شما کمک کند تا این حس را در کاربر ایجاد نمایید.

 

 • استفاده از انواع عناصر تصویری:

سعی کنید با اضافه کردن تصاویر و ویدئوهایی از نحوه ارائه خدمات، کیفیت و خدمات خود را بیشتر به کاربران معرفی نمایید. برای مثال، اگر آموزشگاه رانندگی دارید، میتوانید ویدئوهایی از نحوه آموزش را در وب سایت قرار دهید. همچنین تصاویری از امکانات موجود در آموزشگاه و کلاس ها ارائه کنید تا کاربر به یک تصویر ذهنی از کلاس ها و امکانات آن برسد. حتی میتوانید از اجزاء تعاملی مثل چت آنلاین برای پاسخگویی به سؤالات کاربران و راهنمایی آن ها استفاده کنید. هدف ایجاد حس مهم بودن در کاربر و جلب اعتماد او میباشد که با به کارگیری این عناصر دسترسی به این هدف آسان تر میشود.

 

رنگ های مناسب برای وب سایت های آموزشی

 

 • سئو و بهینه سازی سایت های آموزشی

یکی از نکات مهم در طراحی سایت ارزان آموزشی، سئوسایت و بهینه سازی آن می باشد. طراحی سایت آموزشی از ابتدا باید بر اساس الگوریتم های موتورهای جستجو طرح ریزی شده و طراحی سایت بر اساس اصول سئو انجام پذیرد. سئو سایت باعث می شود سایت شما در ابتدای نتایج موتور های جستجو قرار گرفته و موتور های جستجو کار تبلیغات را برای شما انجام دهند که در نهایت این امر منجر به ورود بازدید کنندگان جدید به سایتتان از طریق موتور های جستجو خواهد شد.

 

 • مدیریت آسان و کاربردی در طراحی سایت آموزشی

از آنجایی که مطالب و بخش بندی سایت های آموزشی نسبت به سایر سایت ها بسیار زیادتر است، طراحی سایت آموزشی نیاز به یک مدیریت منسجم و کارامد و در عین حال ساده دارد. شرکت طراحی سایت ساپرن با بهره گیری از قالب ها سیستم های مدیریت اختصاصی و طراحی سایت اختصاصی به خوبی این مساله را حل کرده و یک مدیریت سایت کارامد و موثر را برای شما فراهم می کند.

 

اشتباهات معمول در طراحی سایت آموزشی

هدایت کردن اشتباه کاربر:

طراحی وب سایت آموزشی باید کاربر پسند باشند. تعداد کلیک های کاربر بعد از طراحی سایت آموزش آنلاین باید به حداقل برسد تا کاربران برای رسیدن به هدفشان دچار سختی نشوند.

 

اشتباهات معمول در طراحی سایت آموزشی

 

حوصله سر بر بودن:

طراحی سایت آموزش آنلاین باید به گونه ای انجام شود که نوجوانان و کودکان را به راحتی به خود جذب کند. اگر سایت شما خسته کننده باشد این قشر از جامعه را به راحتی ازدست خواهید داد.

 

طراحی سایت آموزشی برای چه کسانی مناسب است؟

اکنون که متوجه شدید طراحی سایت چیست حال، باید به کاربرد سایت‌های آموزشی بپردازیم. طراحی سایت آموزشی مخاطبان و کاربران بسیار زیادی دارد، اما بیش­تر افرادی که در زمینه آموزش و تحصیل به فعالیت می­پردازند، به سراغ این گونه از سایت­ ها می­روند. این افراد شامل موسسات و آموزشگاه­های دولتی و غیر دولتی، آموزشگاه زبان و کنکور، مهد کودک ­ها و … می­باشند. علاوه بر این سازمان­های گفته شده بسیاری از افرادی که در زمینه خاصی به فعالیت پرداخته و بسیار حرفه­ای می­باشند، برای تدریس و آموزش به دیگران می­توانند در سایت­های آموزشی ثبت نام کنند. افرادی که به هنر علاقه بسیاری دارند و کارهای هنری زیادی مانند، طراحی و نقاشی و .. انجام می­دهند، برای گسترش شغلی خود طراحی سایت آموزشی بسیار سودمند خواهد بود.

 

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت آموزشی ساپرن

شما برای راه اندازی و طراحی سایت آموزشی خود به یک مشاوره درجه یک نیاز دارید. تیم شرکت طراحی سایت ساپرن با داشتن مجرب ترین مشاوران و همینطور ارائه مناسب ترین قیمت طراحی سایت آموزشی، به شما کمک میکند که بهترین تصمیم را برای توسعه کسب و کار خود و طراحی سایت با معقول ترین هزینه و بهترین کیفیت بگیرید. کافیست با ما تماس بگیرید.

52 30 30 91 – 021

آیا در طراحی سایت آموزشی از وردپرس یا جوملا استفاده میکنید؟

خیر.
ما در ساپرن از سیستم های مدیریت محتوی وردپرس / جوملا و باقی سیستم های مدیریت محتوی رایگان و آماده استفاده نمی کنیم.
سیستم مدیریت محتوی ساپرن یک CMS اختصاصی بوده که از صفر تا صد با زبان php و فریم  ورک Laravel برنامه نویسی شده است و تمام امکانات مخصوص یک سیستم آموزشی آنلاین را دارا میباشد.

آیا وب سایت آموزشی طراحی شده واکنشگرا است؟

بله تمام سایت های که با سیستم مدیریت محتوی ساپرن طراحی می گردد واکنشگرا و Responsive بوده و در تمام دستگاه های PC / Laptop / Tablet / Mobile با بهترین کیفیت و حفظ یکپارچگی قابل نمایش است.

مدت زمان انجام طراحی و پیاده سازی چقدر است؟

زمان دقیق طراحی سایت هنگامی تایین می­گردد، که تمام ویژگی­ها و امکانات سایت شما بررسی و مشخص گردد، اما معمولا زمان انجام پروژه­ های استاندارد طراحی سایت آموزشی بین 30 الی 60 روز کاری می­باشد.

آیا میزبانی وب (هاست) هم دارا میباشد؟

شرکت ساپرن دارای سرورهای اختصاصی در ایران  بوده و میتواند وب سایت شما را بصورت اختصاصی با Uptime 99% میزبانی کند.
در بسته های میزبانی هزینه میزبانی وب بصورت جداگانه میباشد ولی شرکت ساپرن به مشتریان خود 500 مگابایت فضای هاست به عنوان هدیه و رایگان ارائه میدهد.

آیا پس از طراحی سایت می توانم در سایت تغییرات انجام دهم؟

با توجه به اینکه تمامی سایت های طراحی شده توسط شرکت ساپرن داینامیک می باشد شما میتوانید از طریق پنل مدیریت قدرتمندی که در اختیار شما قرار داده می شود هر تغییری که بخواهید در سایت اعمال نمایید.

چگونه محتوی مورد نظر را وارد وب سایت نماییم؟

پس از پایان مراحل طراحی سایت، آموزش مدیریت و به روز رسانی وب سایت توسط شرکت ساپرن به طور کامل به کارفرمایان محترم آموزش داده خواهد شد. به طوری که حتی افراد غیر متخصص نیز به راحتی بتوانند وب سایت را مدیریت و به روز رسانی نمایند.

کدام پسوند برای دامنه وب سایت من مناسبتر است؟

این مورد بستگی به نوع فعالیت و بعضا سلیقه شما خواهد داشت. به طور مثلا دامنه ir معرف کشور ایران، دامنه org مخصوص سازمان ها، دامنه edu مخصوص موسسات و مراکز آموزشی بزرگ و بین المللی است. اما در نهایت هیچ کدام یک از پسوند های مذکور در عملکرد فنی وب سایت با یک دیگر تفاوتی نخواهند داشت.

آیا طراحی سایت آموزشی مقرون به صرفه است؟

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان دهنده مقرون به صرفه بودن طراحی سایت آموزشی است. دسترسی آسان کاربران به مطالب درسی از مناطق مختلف و صرفه جویی در زمان، موجب می­شوند که طراحی سایت آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. نیازی به مراجعه آموزشگاه ­های گوناگون نمی­باشد و شما به راحتی خواهید توانست به صورت آنلاین اطلاعات را بدست آورید.

 1. با سلام راه اندازی یک وبسایت ماننده هم آموز توسط تیم شما حدودا چه هزینه ای داره؟

  1. سلام. وقت بخیر خواهشمندم برای آشنایی با قیمت طراحی سایت با واحد فروش مجموعه با شماره 52 30 30 91 021  داخلی 1 در ارتباط باشید یا از طریق واتساپ برای ما پیغام بگذارید. با تشکر

ارسال نظر

محاسبه قیمت طراحی سایت
هزینه سئو سایت
درخواست مشاوره