yandex

طراحی سایت تجاری

برای درک اهمیت طراحی سایت تجاری و طراحی سایت شرکتی توسط یک شرکت طراحی سایت، بهتر است کمی از عقب تر به داستان وارد شویم. از زمانی که  که پا به جهان هستی گذاشت. از آن روز تا به امروز، دوره های مختلفی را پشت سر گذاشته است. به بیان بهتر هیچ زمانی در تاریخ بشریت را نمی توان پیدا کرد که برای آن دوره ای نامگذاری شده باشد. اصولا نام این دوره ها بر اساس یک اتفاق ویژه و مشخص در آن دوره می باشد. کشف آتش که موهبت طبیعت به انسان بود، اولین انقلاب زندگی انسان محسوب می شد و باعث شد انسان از مرحله حیوانی خود پا فراتر بگذارد.

از آن روزگار تا به امروز انسان انقلاب های بسیاری را تجربه کرده است. اختراع خط، ضرب سکه، رنسانس، انقلاب صنعتی و ... هرکدام به نوبه خود انسان را در دوره ای از تاریخ غرق کردند. آخرین و مهمترین انقلابی که رخ داد، اختراع اینترنت و ایجاد شبکه های کامپیوتری بود. این اختراع عصر اطلاعات و ارتباطات را برای آدمی رقم زد. اختراع اینترنت فراتر از یک انقلاب بود.

 این اختراع، یک دگرگونی عظیمی در دنیا ایجاد کرد. این دگرگونی در همه زمینه ای بشری، فرهنگ تا ارتباطات و سیاست و ... رخ داد. یکی از مهمترین این زمینه ها، دنیای اقتصاد بود. اینترنت کاری کرد که اقتصاد تعارف خود را عوض کند. حتی امروزه شاهد این داستان هستیم که نحوه مبادلات برای اولین بار بعد از اختراع پول در حال عوض شدن می باشد.

از طرف دیگر اینترنت با خود مفهومی به نام سرعت را به دنیای امروز آورد. این مفهوم در همه جنبه های زندگی بشری، حتی سبک زندگی انسان و اخلاقیات آن تاثیر گذاشته است. بنابراین قاطعانه می توانیم بگوییم سرعت پیشرفت و تغییر زندگی بشری بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. پس وقت آن رسیده است که اگر می خواهیم موفق باشیم، هم پای دنیا تغییر کنیم و سبک زندگی خود، به خصوص در زمینه اقتصاد را به نحوی دیگر بچینیم.

 

طراحی سایت تجاری، مغازه ای پر از امکانات

برای درک اهمیت طراحی سایت تجاری بهتر است یک شبیه سازی داشته باشیم. دنیای تجارت و اقتصاد مانند اقیانوسی است که از جزایر کوچک و مختلف بسیاری تشکیل شده است. هر یک از این جزایر قادرند در آن واحد فروشنده و خریدار باشند. از طرفی برای این که یک جزیره بتواند ادامه حیات داشته باشد باید فروشنده یا خریدار باشد و این یعنی داشتن پل بین جزایر مختلف.

 

طراحی وبسایت تجاری

 

برای یک فروشنده هرچه تعداد این پل ها بیشتر باشد، یعنی سود بالاتری نصیبش می شود و این همان چیزی است که هر فروشنده و تاجری آرزوی آن را دارد. اما مشکلی که در این بین وجود دارد اولا همه مشتری های ما لزوما جزایر نزدیک ما نیستند و اگر بخواهیم با جزایر دورتر ارتباط داشته باشیم، مسلما هزینه ایجاد پل بسیار زیاد خواهد بود و دیگر این کار صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

ثانیا امروزه در هر زمینه کسب و کار رقبای زیادی وجود دارد و حضور این رقبا به معنی کم شدن تعداد مشتری ها می باشد. این یعنی نه تنها از نظر سود یک فروشنده ممکن است ضرر کند، بلکه حتی ممکن است دچار ورشکستگی و نابودی شود. اتفاقی که در سال های اخیر به وفور شاهد آن بودیم.

بنابراین ما در این جا با یک تناقض روبرو هستیم. هم نیاز به مشتری داریم و باید سعی کنیم از همه جای دنیا مشتری خود را جذب کنیم و هم باید کاری کنیم تا هزنیه پل سازی بین مشتری و ما بیش از حد معقول نشود. اینجاست که دنیای ارتباطات به داد ما می رسد. اینترنت و دنیای مجازی کاری کرده است که دیگر نیازی به احداث پل واقعی نباشد. در واقع تغییری که اینترنت در دنیای تجارت داده در زمینه فروشنده بوده و نه در حوزه خریدار، بلکه این پل و راه ارتباطی بوده است که دگرگون شده است.  

نتیجه این سخنان و این بحث این است که ما مسلما به سایت و طراحی سایت تجاری نیازمندیم. دنیا در حال تغییر و اگر ما نخواهیم مانند آن باشیم، به زودی شکست خواهیم خورد. حتی اگر شکست نخوریم، حضور ما پایدار نخواهد بود. اما طراحی سایت تجاری نیز ویژگی ها و شرایط خاص خودش را دارد. در ادامه سعی داریم به این مورد بپردازیم و از گذر آن به اهمیت طراحی سایت توسط یک شرکت طراحی سایت برسیم.

 

مواردی که در طراحی سایت تجاری حرفه ای مهم است

هدف اصلی از طراحی سایت تجاری، جذب مخاطب و مشتری می باشد. بگذارید بهتر توضیح دهیم. ما در حالت کلی دو نوع طراحی سایت تجاری خواهیم داشت. نوع اول آن که این سایت تنها راه فروش و تجارت محسوب و به عنوان مرکز اصلی آن تجارت مطرح می شود. به طور مثال دیجی کالا از این نوع سایت ها می باشد.  اما نوع دوم در طراحی سایت تجاری آنهایی هستند که سایت به عنوان نماینده و معرفی کننده یک شرکت تجاری و یک کسب و کار در دنیای حقیقی می باشد. اکثر شرکت های خدماتی از این نوع سایت ها استفاده می کنند. اما نکته قابل اتکا و برابر بین این دو نوع طراحی سایت تجاری این است که هر دو هدف جذب مشتری و مخاطب دنبال می کنند.

 

طراحی وب سایت تجاری

 

وقتی می گوییم هدف از طراحی سایت حرفه ای تجاری چیزی جز جذب مخاطب نمی باشد، منظور ما این است که تمام اجزای سایت از برنامه نویسی تا تولید محتوا و پشتیبانی از سایت باید تنها و تنها با دف جذب مخاطب صورت بگیرد. اینجا جز معدود جایگاه هایی است که چندان سلیقه ما محل بحث قرار نمی گیرد و باید یاد بگیریم که در دنیای اقتصاد این مشتری است که می تواند سلیقه ما را مشخص کند.

به طور کلی یک طراحی سایت تجاری از چند مورد کلی تشکیل می شود. اولین مورد که بسیار هم مورد توجه صاحبان سایت ها قرار می گیرد. زمینه گرافیکی و بصری سایت می باشد. مورد بعدی نوع چینش امکانات و ظرفیت های سایت است که باید بر اساس نیاز شناسی که از کاربر و مشتری وجود دارد این کار صورت بگیرد. مورد بعدی که باید در طراحی سایت اختصاصی تجاری رعایت شود نکته مهمی به نام سئو سایت می باشد. سئو سایت مبحثی است طولانی و البته تخصصی که در اینجا فرصت بیان آن وجود ندارد. فقط همین قدر بدانید که سئو سایت عاملی است که باعث می شود سایت شما دیده شود و تاثیر گذار در نحوه تولید محتوای شما خواهد بود.

بنابراین طراحی سایت تجاری برعکس چیزی که عموما تصور می شود بیشتر از این که کار یک فرد باشد، کار یک گروه است. گروهی که از متخصص های حرفه ای در زمینه های خاص تشکیل شده است. مجموعه همکاری این گروه است که می تواند نتیجه مطلوبی را به شما ارائه بدهد.

 

طراحی وب سایت تجاری کوچک توسط یک شرکت طراحی سایت

همانطور که در بالا گفتیم طراحی سایت تجاری و حتی غیر تجاری با توجه به شرایط گفته شده باید توسط یک گروه متخصص انجام شود. چرا که اندازه اهمیت طراحی های گرافیکی به قدر برنامه نویسی و بهینه سازی سایت و این نیز به اندازه سئو سایت و محتوا گذاری آن مهم می باشد. اگر همه اینها بخواهد بر عهده خود شما یا یک فرد تحت عنوان طراح سایت قرار بگیرد، مسلما چیزی ناقص نسبت به استانداردهای امروز خواهد بود.

در واقع دنیای بی رحم تجارت اجازه این را نمی دهد که شما به راحتی مشتری های جدید را جذب کنید و حتی مشتری های ثابت شما را از دستتان می گیرد. در این دنیا باید سعی کنید همواره بهترین و زیباترین اتفاق ممکن را برای کاربران و مخاطبان خودتان رقم بزنید. مخاطب امروزی بسیار باهوش است و سریع یک طراحی سایت تجاری ناقص را از آن که کامل و حرفه ای است تشخیص می دهد. بنابراین عاقلانه است که اگر بخواهید به یک شرکت طراحی سایت، کار خود را بسپارید.

 

ساخت سایت تجاری

 

با این حال برخی از کسب و کارهای کوچک  و نوپا به علت هزینه طراحی سایت و عدم اطمینان آنها به آینده، تمایل چندانی به همکاری با شرکت طراحی سایت ندارند و بیشتر بدنبال طراحی سایت ارزان تجاری و بی کیفیت می باشند. البته منظور ما در اینجا از ارزان بدودن الزاماً بی کیفیت بودن طراحی سایت نیست اما این یک اشتباه بزرگ تاکتیکی است. شرکت های بزرگ و نام آشنا به دلیل داشتن برند معتبر و نام پرآوازه در بازار از حداقل مخاطب و مشتری مورد نیاز برخوردار است. این کسب و کارهای کوچک هستند که باید با خلاقیت و کیسه ای پر از امکانات به جنگ آن ها بروند. در واقع طراحی سایت تجاری تنها سلاح این دسته از کسب و کارها و تجارت های کوچک محسوب می شود. این ها باید به معنی واقعی کلمه به شکار کاربر و مخاطب بروند. از این رو طراحی وب سایت تجاری برای آن ها می تواند حکم مرگ و زندگی را داشته باشد.

 

سخن آخر در باب ساخت سایت تجاری با تمام امکانات و اهمیت آن

برای تجارت های کوچک دو عامل دیده شدن و در خاطر ماندن مهمترین سکوهای پرتاب به سوی موفقیت محسوب می شود. یک سایت با داشتن سئو سایت و هزینه سئو سایت مناسب میتواند فرصت دیده شدن پیدا کند و با استفاده از گرافیک قوی و خلاقانه و استفاده از امکانات درست میتواند ذهن مخاطب را درگیر خود کند.

یادتان باشد، کاربران و مخاطبان شما بیش از این که مشتریان شما باشند، یک کاربر اینترنت محسوب می شوند. یعنی یک گروه که با اینترنت و دنیای مجازی سروکار دارد ویژگی های اصلی آن ها را می شناسند و می تواند از آن در جهت اهداف شما استفاده کند. امروزه طراحی سایت تجاری و طراحی سایت شرکتی به شکل حرفه ای، تخصصی است که تنها از دست شرکت معتبر طراحی سایت بر می آید.

 

مشاوره رایگان و هدفمند طراحی سایت تجاری

شما برای طراحی سایت تجاری، نیاز به مشورت با افراد متخصص و آگاه در این زمینه دارید. شرکت طراحی سایت ساپرن با داشتن مجرب ترین مشاوران و همینطور ارائه مناسب ترین هزینه طراحی سایت، به شما کمک میکند که بهترین تصمیم را بگیرید. کافیست از طریق فرم درخواست مشاوره شماره تلفن و درخواست خود را ارسال فرمایید تا کارشناسان ما جهت مشاوره طراحی سایت در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره تلفن 52 30 30 91 021 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

محاسبه قیمت طراحی سایت
هزینه سئو سایت
درخواست مشاوره